Hány pont jár a sporteredményekért a keresztféléves felvételin?
Utánajártunk, milyen sporteredményekért kaphattok többletpontot a keresztféléves felvételin.
Utánajártunk, milyen sporteredményekért kaphattok többletpontot a keresztféléves felvételin.
Nagyjából másfél hét van még hátra a ponthatárok kihirdetéséig, így nem meglepő, hogy gőzerővel zajlanak a számolgatások. Éppen ezért most összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amelyeket nem szabad elfelejtenetek a pontok kalkulálásakor. Lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról, illetve arról is, hányféleképpen adódhatnak össze a pontjaitok.
A matekozásnál az sem mindegy, hogy alap-, valamint osztatlan szakra, vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek, a szabályok ugyanis eltérőek.
Véget ér az ügyintézés, a korábbi évek tapasztalói szerint ma még az is átszámolja még egyszer a pontjait, aki korábban eldöntötte, a ponthatárokig rá sem néz a felvételire. Ehhez hoztunk egy kis segítséget.
Ma éjfélkor lezárul az egyetemi-főiskolai felvételi ügyintézési időszaka. Még nem töltöttétek fel a szükséges dokumentumokat, nem változtattatok a sorrenden? Mutatjuk a legfontosabb teendőket, és válaszolunk a legfontosabb kérdésekre is: kell-e újra hitelesíteni, mikor derülnek ki a ponthatárok, és hol lesz a legnagyobb verseny?
Minden évben van, aki nem kapkodja el a felvételi ügyintézést, és az utolsó pillanatra maradt a sorrendmódostás vagy a dokumentumpótlás. Most abban segítünk, hogyan tudjátok megcsinálni ezeket akár egy hétvége alatt is.
Egyre közelebb vagyunk a ponthatárhúzáshoz, így érthető, ha már elkezdtetek kalkulálni a pontjaitokkal. Az azonban nem mindegy, hogy miből számoltatok érettségi pontot magatoknak.
Bukjátok-e a felvételit, ha a pontoknak kevesebb, mint 45 százalékát szereztétek meg az emelt szintű érettségin? Milyen "extra" feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiválasztott egyetemre vagy főiskolára? És miért van az, hogy az egyik szakon 390, a másikon 401 pontotok van? Elmagyarázzuk a legfontosabb felvételi-érettségi szabályokat.
Ha veletek is előfordult már, hogy eltérő számokat kaptatok, amikor a pontjaitokat számolgattátok, ezt érdemes tudnotok.
A napokban mindenki megtudja az érettségi eredményét - indulhat a számolgatás. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amit tudni kell a felvételiről, lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról és az érettségi pontszámításról is.
Ismét egy olyan olvasói kérdésre válaszolunk, ami többeteket érdekelhet a felvételi pontszámításával kapcsolatban.
A mai olasszal véget értek az írásbeli érettségik, hamarosan minden érettségiző megtudja a végleges pontszámát. Ha már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, de nem minden tárgyból sikerült ötössel zárnotok a középiskolai éveiteket? Milyen pontszámítási szabályokkal kerülhettek be mégis a felsőoktatásba? Itt van minden tudnivaló a duplázásról.
Ismét egy fontos felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszolunk. Honnan lehet tudni, hogy milyen szakmáért, szakképesítésért jár pluszpont a felvételin?
Egyáltalán mit jelent a duplázás és mikor lehet ennek megfelelően számolni a felvételi pontokat? Mutatjuk, hányféleképpen kalkulálhattok a pontjaitokkal.
Fel kell tölteni az érettségi bizonyítvány másolatát az e-felvételi rendszerbe, ha megszerzitek a bizonyítványt? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogyan számolják a pontjaitokat az idei felvételiben? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Nézzük, miből áll össze a középiskolai eredményekért kapható 100 pont.
Hamarosan újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de mégis melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy melyik szerint történik a számolás?
Kik és miért kaphatnak többletpontokat a 2021-es felvételin? Hogyan számolják őket és meddig kell beküldeni, hogy jogosultak legyetek a többletpontokra? Minden kérdésre válaszolunk.